Nasz wkład w nowoczesne i efektywne prowadzenie terapii infuzyjnych

Pierwsza konferencja w Polsce poświęcona w pełni prowadzeniu bezpiecznej infuzji

O projekcie

Czym jest konferencja INFUzja 2024?

Kongres INFUzja 2024, organizowany przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Infuzyjnego i Evereth Publishing, jest multidyscyplinarnym wydarzeniem naukowo-szkoleniowym obejmującym teoretyczne i praktyczne aspekty dostępu naczyniowego i prowadzenie bezpiecznej infuzji.

Kongres to okazja zapoznania się z aktualnymi standardami i wytycznymi postępowania z pacjentami wymagającymi terapii parenteralnej, dyskusji i wymiany doświadczeń oraz wspólnej analizy ciekawych przypadków. 

Gdzie

Hotel Stok
Wisła

Kiedy

Środa – Piątek
16.10 – 18.10

Szlifuj teorię i praktykę w swoim zawodzie

Wydarzenie dedykowane jest personelowi medycznemu każdej specjalności, kadrze menadżerskiej, wykładowcom akademickim i studentom kierunków medycznych, którzy chcą wdrażać najnowsze rozwiązania w swojej praktyce klinicznej i funkcjonowaniu placówek medycznych.

Kongres to przestrzeń dla entuzjastów wdrażania dobrych praktyk w codziennej opiece nad pacjentem w różnych aspektach wykonywania zawodu.

Konferencja w liczbach

6 500

Uczestników

6

Edycji

300

Wykładowców i panelistów

80+

Firm uczestniczących

Zaproszenie

Szanowni Państwo,

W imieniu Komitetów Naukowego i Organizacyjnego mamy niezwykłą przyjemność zaprosić Państwa na I Kongres Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego INFUzja 2024, który odbędzie się w dniach 16–18 października 2024 r. w Hotelu Stok w Wiśle.

Jesteśmy w trakcie 15 bezpłatnych konferencji w całej Polsce, podczas których przybliżamy Państwu ideę bezpieczeństwa pacjenta i satysfakcji personelu w klinicznym kontekście kaniulacji oraz prowadzenia infuzji leków i płynów.

W Polsce nie było jeszcze podobnego wydarzenia, które w tak holistyczny sposób prezentowałoby zagadnienie opieki infuzyjnej i tworzyło przestrzeń dla personelu medycznego do dyskusji nad wprowadzaniem pozytywnych zmian w codziennej praktyce, opartych na dowodach naukowych.

W celu poprawy jakości w obszarze opieki nad pacjentem, u którego istnieje potrzeba prowadzenia terapii drogą parenteralną, w 2023 roku powstało Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Infuzyjnego. Organizacja, która w swoich szeregach skupia specjalistów z różnych dziedzin (pielęgniarki, położne, lekarzy, ratowników medycznych), podejmuje wiele inicjatyw promujących dobre praktyki – od publikowania rekomendacji, przez organizację aktywności edukacyjnych, jak webinary i kursy praktyczne, do analizy dokumentów i wydawania opinii.

Wyrażamy nadzieję, że I Kongres będzie okazją do pogłębienia wiedzy podczas sesji wykładowych, zdobycia umiejętności praktycznych w trakcie warsztatów, nawiązania nowych relacji podczas części integracyjnej i poszukiwania odpowiedzi na pytania pojawiające się w codziennej praktyce klinicznej podczas 3 dni trwania wydarzenia.

Dzięki uzyskaniu przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarstwa Infuzyjnego oficjalnej afiliacji Infusion Nurses Society z siedzibą w Stanach Zjednoczonych Ameryki – największej na świecie organizacji skupiającej pielęgniarki infuzyjne – doświadczeniem podzielą się także specjaliści zza granicy, którzy – miejmy nadzieję – będą inspiracją w pracy z pacjentem.

Głęboko wierzymy, że czas spędzony podczas Kongresu będzie dla Państwa okazją do refleksji nad kondycją pielęgniarstwa infuzyjnego.

Do zobaczenia!

Mgr Maciej Latos

Przewodniczący Komitetu Naukowego

Mgr Marceli Solecki

Przewodniczący Komitetu Naukowego

Mariola Piotrowska

Przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

POZNAJ NASZYCH EKSPERTÓW

Przewodniczący Komitetu Naukowego

Mgr Maciej Latos

Prezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego

Mgr Marceli Solecki

Wiceprezes Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Infuzyjnego

Poznaj Naszych Ekspertów

Członkowie Komitetu Naukowego

Dr hab. n. o zdr. Lena Serafin

Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Dr hab. n. med. Dariusz Kosson

Zakład Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Dr n. o zdr. Natalia Sak-Dankosky

Zakład Pielęgniarstwa Klinicznego, Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Lek. Bartosz Sadownik

Zakład Anatomii Prawidłowej i Klinicznej, II Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Mgr Grzegorz Cichowlas

Zakład Nauczania Anestezjologii i Intensywnej Terapii, Wydział Nauk o Zdrowiu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Mgr Łukasz Bilski

Instruktor – Centrum Alergologii, Pneumonologii i Medycyny Ratunkowej – Ośrodek Symulacji, CMKP

Artur Szymczak

Specjalista pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki

Zakwaterowanie

Zobacz gdzie odbędzie się konferencja

Wszystkie wykłady i warsztaty, a także wydarzenia towarzyszące, będą miały miejsce w Hotelu Stok w Wiśle. Miejsce to zapewnia uczestnikom wyjątkową atmosferę i komfort.

Dołącz do nas

Razem z nami buduj przyszłość pielęgniarstwa infuzyjnego

Zarejestruj się już teraz!

To top